Mu BattleZone Forums  

Go Back   Mu BattleZone Forums > Mu BattleZone Servers > Mu BattleZone Fun > Discussions / Дискусии

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  (#1) Old
gucci^gang gucci^gang is offline
 
Posts: 51
Mood: Lurking
Thanks: 8
Thanked 5 Times in 5 Posts
Join Date: Apr 2019
Smile да дискутираме новата версия 1.0m - 17-10-2019, 20:06

здравейте. нека в тази тема всеки да каже какво мисли за новата версия на фън сървъра, на която евентуално ще играем в бъдеще.
отбелязвам, че най-голямата промяна между двете версии не е обявена на началната страница на сървъра, а именно бъфовете на SM. вече ще получават по 2 точки на виталити вместо по 1 и няма да имат нужда от абсурдно високи проценти на мана шилд за да бъдат равни с другите класове. също са им добавени 3 нови магии - Ice Storm, Decay и Nova. има и една нова магия на MG - Power Slash, която се използва само от тези които се развиват на като бойци. и още нещо много съществено за pvp на новата версия - оправен е бъга на елфската магия penetration, при който броят на ударите на Aqua Gold Crossbow се утрояват когато бие на максимален range. вече тези които играят с елф ще трябва да се потрудят малко за киловете си !!!
като цяло за новата версия мнението ми е изцяло положително. нови евенти и босове, които да правят играта по-малко скучна; нови предмети и нови мапове; нов клас и балансирано pvp. от сега мога да кажа със сигурност, че ще ни бъде много по-интересно на всички не мисля, че има дори едно негативно нещо.
на други сървъри със същата версия съм забелязал, че има следната промяна при BK: формулата за fortitude (магията която им дава кръв) е променена и вече процента и се увеличава от agility и energy, а не както беше до сега vitality/energy - още една стъпка към балансиране на класовете.
вече ще се играят vip дуели и между различни класове. вярвам, че и ПК евентите които се провеждат няма да са по отделно за всяка раса, а ще имаме един голям евент на всичките класове, който ще бъде истинско предизвикателство заради гоямата конкуренция.
има ли според вас някакви минуси на новата версия какво мислите?

Last edited by gucci^gang; 17-10-2019 at 20:12. Reason: правописна грешка
Reply With Quote
  (#2) Old
Lee_Sin Lee_Sin is offline
 
Posts: 18
Thanks: 1
Thanked 1 Time in 1 Post
Join Date: Oct 2014
Default 18-10-2019, 09:19

виж гласуването само некви мулета са гласували за не смяна на версията
Attached Images
File Type: jpg Screenshot_20191018-091208_Chrome.jpg (104.7 KB, 25 views)
Reply With Quote
  (#3) Old
PaCnyTuH PaCnyTuH is offline
 
PaCnyTuH's Avatar
 
Posts: 45
Thanks: 5
Thanked 4 Times in 4 Posts
Join Date: Nov 2013
Default 18-10-2019, 12:00

Относно см, да взима повече life, но МС под 70% не го спасява от лорда и бк-то, а life swell на БК е добре да се запази както си е в момента, защото на 1.0М кръвта не превърта и ще стане неубиваем. За елфите има мисля че бяха 2 нови crossbow-a Archangel Crossbow и Great Reign Crossbow, които дават доста повече дмг и triple shot skill и реално four shot. Мечовете на МГ са 2 също, които дават и wizardry dmg като staff дори повече от Kundun staff. Ако се промени версията предлагам предметите, които са на +11 да станат автоматично на +13, че ще ходим голи иначе :D И надявам се да имате добри защити, защото на 1.0М вървят 400 хака, програмки, кликери и не знам си какво още.


С мен, който иска - против мен, който може !!!
Reply With Quote
  (#4) Old
RPO RPO is offline
Administrator
 
RPO's Avatar
 
Posts: 524
Mood: Lurking
Thanks: 6
Thanked 119 Times in 109 Posts
Join Date: May 2013
Default 18-10-2019, 12:39

Ако се смени версията:

Ще бъде сложен добър anticheat, при които няма да тръгват хакове.
И ще бъде направено всичко възможно да бъдат балансирани героите.
Reply With Quote
  (#5) Old
Lee_Sin Lee_Sin is offline
 
Posts: 18
Thanks: 1
Thanked 1 Time in 1 Post
Join Date: Oct 2014
Default 18-10-2019, 13:09

Quote:
Originally Posted by rpo View Post
ако се смени версията:

ще бъде сложен добър anticheat, при които няма да тръгват хакове.
и ще бъде направено всичко възможно да бъдат балансирани героите.
е 300 пъти по-добре ще е да се смени версията едно и също правим от 12 години .. в новата версия поне ще има какво да се прави и много от хората ще почнат отново .. няма да има по 60 афкта и 70-80 бота за бройка и да се влиза само неделя за хофф
Reply With Quote
  (#6) Old
gucci^gang gucci^gang is offline
 
Posts: 51
Mood: Lurking
Thanks: 8
Thanked 5 Times in 5 Posts
Join Date: Apr 2019
Default 18-10-2019, 13:52

Quote:
Originally Posted by PaCnyTuH View Post
Относно см, да взима повече life, но МС под 70% не го спасява от лорда и бк-то, а life swell на БК е добре да се запази както си е в момента, защото на 1.0М кръвта не превърта и ще стане неубиваем. За елфите има мисля че бяха 2 нови crossbow-a Archangel Crossbow и Great Reign Crossbow, които дават доста повече дмг и triple shot skill и реално four shot. Мечовете на МГ са 2 също, които дават и wizardry dmg като staff дори повече от Kundun staff. Ако се промени версията предлагам предметите, които са на +11 да станат автоматично на +13, че ще ходим голи иначе :D И надявам се да имате добри защити, защото на 1.0М вървят 400 хака, програмки, кликери и не знам си какво още.
при СМ проблемът никога не е бил многото дмг който му бият, а многото рефлект който му връщат и този проблем ще се реши с новата версия. мисля, че не взимаш под внимание това, че не се играе с макс статс. общите точки на никой герой няма да надхвърлят 70000 дори и в края на сезона. а на сървърите които се играе с макс статс на СМ трябва да се вдига strength на края което не му помага с нищо, също и при елфа и стават по-слаби от другите класове, което е разбираемо, защото реално играят с 32к статс по-малко. тук в баттъл зон ги няма тези лиготии макс статс, уебшоп и т.н.
а това, че новите оръжия за МГ дават wiz dmg не виждам защо да пречи на някого който иска да се развива на str, който иска на energy какво лошо има?
Reply With Quote
  (#7) Old
PaCnyTuH PaCnyTuH is offline
 
PaCnyTuH's Avatar
 
Posts: 45
Thanks: 5
Thanked 4 Times in 4 Posts
Join Date: Nov 2013
Default 18-10-2019, 14:23

Quote:
Originally Posted by gucci^gang View Post
при СМ проблемът никога не е бил многото дмг който му бият, а многото рефлект който му връщат и този проблем ще се реши с новата версия. мисля, че не взимаш под внимание това, че не се играе с макс статс. общите точки на никой герой няма да надхвърлят 70000 дори и в края на сезона. а на сървърите които се играе с макс статс на СМ трябва да се вдига strength на края което не му помага с нищо, също и при елфа и стават по-слаби от другите класове, което е разбираемо, защото реално играят с 32к статс по-малко. тук в баттъл зон ги няма тези лиготии макс статс, уебшоп и т.н.
а това, че новите оръжия за МГ дават wiz dmg не виждам защо да пречи на някого който иска да се развива на str, който иска на energy какво лошо има?
Не съм против новата версия. Напротив, приветствам решението на админите исках да кажа, че няма нужда да се намаля МС на см-то. Нищо не пречи, че мечовете на МГ дават wiz dmg даже е яко, а и те са за 2 ръце. Въпроса е да се внимава с % на мс и с формулата за кръв на БК, и с това как ще става вдигането на команд на лорда, иначе няма какво толкос да се оправя. Разбира се стига да сменят версията де.


С мен, който иска - против мен, който може !!!
Reply With Quote
  (#8) Old
RPO RPO is offline
Administrator
 
RPO's Avatar
 
Posts: 524
Mood: Lurking
Thanks: 6
Thanked 119 Times in 109 Posts
Join Date: May 2013
Default 18-10-2019, 17:45

Quote:
Originally Posted by PaCnyTuH View Post
Не съм против новата версия. Напротив, приветствам решението на админите исках да кажа, че няма нужда да се намаля МС на см-то. Нищо не пречи, че мечовете на МГ дават wiz dmg даже е яко, а и те са за 2 ръце. Въпроса е да се внимава с % на мс и с формулата за кръв на БК, и с това как ще става вдигането на команд на лорда, иначе няма какво толкос да се оправя. Разбира се стига да сменят версията де.
Dark Lord-а ще печели по 200 команда автоматично на ресет.
на 30 реса ще има 6000 команда дигната направо и отделно по 350 точки на ресет някъде.
Reply With Quote
  (#9) Old
PaCnyTuH PaCnyTuH is offline
 
PaCnyTuH's Avatar
 
Posts: 45
Thanks: 5
Thanked 4 Times in 4 Posts
Join Date: Nov 2013
Default 18-10-2019, 23:07

Quote:
Originally Posted by RPO View Post
Dark Lord-а ще печели по 200 команда автоматично на ресет.
на 30 реса ще има 6000 команда дигната направо и отделно по 350 точки на ресет някъде.
Добра идея е, но при повече ресове ще изиграе лош номер с толкова команд, дмг-а му ще бъде толкова висок и имайки предвид, че лорда не миссва като цяло... Но все пак имате опит с версии с лорд и т.н. така че на 100% съм ЗА.


С мен, който иска - против мен, който може !!!
Reply With Quote
  (#10) Old
HallofFame3 HallofFame3 is offline
 
Posts: 7
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Join Date: Aug 2019
Default 20-10-2019, 08:52

дързост и красота, pls.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump



Mu BattleZone 2006©