Mu BattleZone Forums  

Go Back   Mu BattleZone Forums > Mu BattleZone Servers > Mu BattleZone Hard > Problems / Проблеми

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  (#1) Old
asdadafea asdadafea is offline
 
Posts: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Join Date: Jan 2016
Default Проблем - 22-01-2016, 10:47

Лаптопа ми е с резолюция 1600x900 има ли начин да направя клиента за тази резолюция? На никоя от резолюциите в клиента не се играе в момента най доброто е на половината екран на малко прозорче..
Reply With Quote
  (#2) Old
asdadafea asdadafea is offline
 
Posts: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Join Date: Jan 2016
Default 23-01-2016, 15:36

има ли такъв вариант изобщо, не вярвам някой разбиращ да не е видял темата?!
Reply With Quote
  (#3) Old
RPO RPO is offline
Administrator
 
RPO's Avatar
 
Posts: 524
Mood: Lurking
Thanks: 6
Thanked 119 Times in 109 Posts
Join Date: May 2013
Default 27-01-2016, 17:44

Няма как да го направиш на такава резолуция.. Освен ако не направиш резолуцията на лаптопа на 1024x768 и така ще ти е еднаква.
Reply With Quote
  (#4) Old
EVENT EVENT is offline
 
Posts: 178
Thanks: 6
Thanked 84 Times in 44 Posts
Join Date: Jan 2014
Default 27-01-2016, 23:54

Quote:
Originally Posted by asdadafea View Post
Лаптопа ми е с резолюция 1600x900 има ли начин да направя клиента за тази резолюция? На никоя от резолюциите в клиента не се играе в момента най доброто е на половината екран на малко прозорче..
с каква видео карта си ? Ати или Nvidia, може да пробваш да си направиш Custom резолюция на екрана на лаптопа, може би ще мога да ти помогна ако си с nVidia.


Начини за връзка с мен:

Skype: engager12345

Normal Character: PA3BPAT


Когато неможе да ме откриете на посочените места ми драснете едно "Лично съобщение" в форума.

Не забравяйте за "Thanks" бутона и аз гоня класации не само вие
Reply With Quote
  (#5) Old
LSD-25 LSD-25 is offline
 
Posts: 12
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Join Date: Jan 2016
Default 28-01-2016, 11:33

Каквато и резолюция да правиш винаги ще ти излиза размазано и разтегнато. Самата графика не поддържа widescreen. Може да се оправи, обаче струва скъпо при програмисти занимаващи се с това. Най-добре си го направи на прозорче по средата на екрана, така или иначе бичиш afk през повечето време и отделно си е предимство да си виждаш скайп и т.н през тва време. Ако се замислиш има и плюсове това.
Reply With Quote
  (#6) Old
Commando Commando is offline
 
Commando's Avatar
 
Posts: 43
Mood: Relaxed
Thanks: 4
Thanked 30 Times in 30 Posts
Join Date: Apr 2015
Location: Sofia/Bulgaria
Default 28-01-2016, 13:37

аз на цял екран и пари да ми даваш няма да играя , или пък да слушам звуците , оставил съм си само този , дето се чува като падне камак :d


За проблеми и оплаквания ми пишете на лично.
If you have any questions or problems [PM] me.

Цък!/Click!
Reply With Quote
  (#7) Old
EVENT EVENT is offline
 
Posts: 178
Thanks: 6
Thanked 84 Times in 44 Posts
Join Date: Jan 2014
Default 28-01-2016, 22:03

Quote:
Originally Posted by LSD-25 View Post
Каквато и резолюция да правиш винаги ще ти излиза размазано и разтегнато. Самата графика не поддържа widescreen. Може да се оправи, обаче струва скъпо при програмисти занимаващи се с това. Най-добре си го направи на прозорче по средата на екрана, така или иначе бичиш afk през повечето време и отделно си е предимство да си виждаш скайп и т.н през тва време. Ако се замислиш има и плюсове това.
Това са глупости. Ако е с nVIDIA карта си има настройка в контрол панела на nVIDIA да си направиш custum резолуция. Правиш си екрана на 1024х768. И ако е widescreen има друга опция дали да използва scale, тоест да разпъне ли екрана до край или да сложи черни летни отстрани. И така ще успее да играе на цял екран без да го прави на малки прозорчета и т.н.


Начини за връзка с мен:

Skype: engager12345

Normal Character: PA3BPAT


Когато неможе да ме откриете на посочените места ми драснете едно "Лично съобщение" в форума.

Не забравяйте за "Thanks" бутона и аз гоня класации не само вие
Reply With Quote
  (#8) Old
LSD-25 LSD-25 is offline
 
Posts: 12
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Join Date: Jan 2016
Default 28-01-2016, 22:44

и като сложи черни ленти пак не е на цял екран реално :d идеята е картината да си е на 100% не да има черни ленти..
Reply With Quote
  (#9) Old
EVENT EVENT is offline
 
Posts: 178
Thanks: 6
Thanked 84 Times in 44 Posts
Join Date: Jan 2014
Default 29-01-2016, 00:19

еми има си такава опция , те са 3 варянта да scale-не до където позволява екрана или да отгоре и отдоллу или само отстрани.


Начини за връзка с мен:

Skype: engager12345

Normal Character: PA3BPAT


Когато неможе да ме откриете на посочените места ми драснете едно "Лично съобщение" в форума.

Не забравяйте за "Thanks" бутона и аз гоня класации не само вие
Reply With Quote
  (#10) Old
Rain Rain is offline
 
Posts: 51
Mood: Cool
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Join Date: Jan 2016
Default 29-01-2016, 09:32

Quote:
Originally Posted by lsd-25 View Post
и като сложи черни ленти пак не е на цял екран реално :d идеята е картината да си е на 100% не да има черни ленти..
няма как игра която е създадена за 4:3 екран да стане 16:9 без черни ленти отстрани, както е и с филмите.. иначе се получават деформации или изрязване на образите, така че се търси компромисен вариант, както event е споменал...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump



Mu BattleZone 2006©